Srednja škola Zvane Črnje Rovinj

Meteorološka postaja: detaljnije

Anketa
Koliko dnevno provodite vremena za računalom ili koristeći mobilne aplikacije za zabavu?

« Kolovoz 2020 »

Ispis statistike od 4. 9. 2010.

Slikovni rezultat za pou rovinj

Zavičajna nastava

Dana 12. veljače 2020. učenici S.Š. Zvane Črnje posjetili su izložbu u Multimedijalnom centru  „ Jedan dan u Rovinju“. Bili su to učenici zavičajne nastave, IVc  i  IVd  razreda  u korelaciji predmeta : talijanskog jezika, povijesti, etike i marketinga u pratnji svojih  profesora:  Davida Modrušana, Mire Butigan – Tomić, Suzane Tomljanović i  Mikaele   Biloslav. Učenici su sa velikim interesom  i pozornošću  pratili  predavanje  Glazbenika udruge Giusto Curto, Riccarda Bosazzia. Kulturno Umjetnička Udruga Giusto Curto donirati će SŠ. Zvane Črnje fotografije izložbe  kao simbol sjećanja  na ona vremena koja su bila  ključ  razvoja rovinjske zajednice – zajednice  jezika, kulture i tradicije.

Deveti zavičajni kviz Krasna zemljo – Meraviglioso paese održao se u Vodnjanu u petak, 11. listopada 2019. OSNOVNA I SREDNJA ŠKOLA

U ranim jutarnjim satima krenuli smo prema Vodnjanu. Svake godine ovo se natjecanje iz zavičajnosti  održava u drugome gradu, a ovogodišnji domaćin susreta bio je grad Vodnjan, povodom uvrštavanja kažuna i suhozida na UNESCO-vu listu svjetske baštine.

Cilj kviza je popularizacija  zavičajne povijesti, materijalne i nematerijalne kulturne baštine, edukacija mladih o potrebi  njenog očuvanja  kao i promicanje zavičajnog indentiteta.

Provjera znanja  se sastojala od teorijskih pitanja  o povijesti, geografiji i kulturnoj baštini Istre  i grada domaćina , te od praktični zadataka  vezanih za prepoznavanje  kulturne baštine, osobito baštine kažuna i suhozida.

Svi su se zadatci rješavali na terenu po starogradskoj jezgri. Radni listići za srednju školu  sadržavali su 20 pitanja o povijesti Istre, 20 pitanja o povijesti grada domaćina i 20 teoretskih zadataka.

Našu školu u natjecateljskom duhu predstavljali su učenici Mateo Mofardin i Luka Pivac (IV b ) zajedno sa svojom mentoricom Mirom Butigan- Tomić, prof.