Tjedan mozga 2024.
Črnjoviz
Autor: Gordana Štrbac, 2. 4. 2024.

U sklopu Tjedna mozda, 14.3.2024. u knjižnici Srednje škole Zvane Črnje održan je kviz „Črnjoviz“ u kojemu su mogli sudjelovati svi učenici.

Prijavilo se desetak timova (svaki po četiri člana), a ostali učenici uživo su pratili prijenos iz svojih učionica te su mogli i sami sudjelovali pomoću mobilne aplikacije „Črnjoviz“, koju je specijalno za ovu prigodu napravio učenik Enrik Roža.

Voditeljice kviza, učenice 4.b razreda Nina Čačić i Lana Antolović, započele su događanje kratkim uvodnim govorom nakon kojeg je publika nestrpljivo dočekala početak samog kviza. Kviz se sastojao od tri kruga u kojima su se nalazila pitanja iz pet kategorija: „Dvi beside“ – kategorija jezika, „Priča o zemlji Iliriji“ - kategorija geografije, „Na poligonu“ - kategorija sporta, „Zvijezde bez maske“ – kategorija opće kulture (umjetnost, mediji, film, glazbena industrija…) te „One dvi naranče“ – kategorija STEM-a i ekonomije.

Za dobre rezultate bilo je potrebno poznavanje svih kategorija što je kviz učinilo jako interesantnim. Natjecatelji su tokom cijelog trajanja kviza bili jako uzbuđeni i fokusirani, a poredak je bio neizvjestan do samog kraja.

Nakon što su timovi „4.d“ i „Multivitamin“ odigrali treći krug kako bi odredili finalni poredak, uslijedila je i objava rezultata.

Prvo mjesto osvojio je tim „Roko i prijatelji“, dugo mjesto „Multivitamin“, a treće mjesto odnijela je ekipa „4.d“.

Kraj kviza označila je dodjela nagrada nakon koje su učenici nastavili sa svojim isplaniranim radionicama. Treba pohvaliti i tehničare koji su cijeli događaj prenosili uživo, a snimka se nalazi na školskom YouTube kanalu.

Učenički dojmovi cijelog događanja iznimno su pozitivni, zbog čega se nadaju da će se kviz održati i sljedećih godina.

Događaj popratio:

Andrej Burazerović, 4.d