Tjedan mozga 2024.
Izložba likovnih radova
Autor: Gordana Štrbac, 2. 4. 2024.

„Vidio sam anđela u tom mramoru i klesao sam dok ga nisam oslobodio.“

Michelangelo

U utorak, 12.3.2024. održano je otvorenje izložbe učeničkih likovnih radova i crteža u novome djelu naše škole.

Organizatorica izložbe bila je profesorica likovne umjetnosti Karin Milotić.

Početnu riječ imale su Eni Ružić (4.c) , koja nas je izvedbom pjesme „Shallow“ ostavila bez daha, i učenica 3.b razreda Lucija Smoljan koja je svojim odličnim govorom najavila izložbu i predstavila autore radova.

Naime, radi se o likovnim radovima koje su učenici naše škole naslikali u slobodno vrijeme po svojem tematskom izboru i kreativnom nadahnuću u različitim likovnim tehnikama te ih sada prvi put javno izlažili.

Izloženi su radovi učenika: Marko Baranašić, Petra Kukec, Stefani Križanac, Vita Mofardin, Rebeka Orbanić, Amelija Peteh, Anastasija Smolica, Patrick Zec, Nikolina Glavan i Nika Marković.

Cilj izložbe je dati mogućnost talentiranim učenicima da prezentiraju svoju umjetničku stranu, ali i potaknuti sve nas na kreativnost i na slobodno izražavanje emocija i strahova kroz različite likovne i crtačke tehnike, različite  teme, boje i linije.

Doista hvale vrijedni učenički crteži i slike sve su nas zadivili kako originalnošću, tako i profesionalnošću izrade.  Izloženi radovi pravi su ukras na hodnicima i panoima naše škole!

Čestitke i hvale vrijednoj i kreativnoj profesorici na organizaciji izložbe i kreativnim učenicima što su podijelili svoja prava umjetnička djela s nama!

Nikad ne znate! Možda se baš među njima krije budući veliki umjetnik/umjetnica čiji prvi koraci kreću upravo iz naše škole, sa ove izložbe.

Možda je ova izložba oslobodila neke „zarobljene anđele“ i dala im krila da polete u svijet umjetnosti.

Autor članka: Vedran Patajac