Tjedan mozga 2024.
Riddles - jezična radionica
Autor: Gordana Štrbac, 2. 4. 2024.

Mislite li da je korisno učiti i govoriti strane jezike?

Odgovor je jasan jer ne kaže se uzalud: “Koliko jezika znaš, toliko ljudi vrijediš!“

Radionica „Riddles“ koja se održava u našoj školi u sklopu Tjedna mozga pokazala je da učenje jezika može biti i zabavno.

12. ožujka 2024. ova je radionica održana u 2.B. razredu, a  organizirale su ju profesorice stranih jezika: Erika Folo, Kosjenka Macuka i Gordana Štrbac.

Naspavani i puni energije učenici su se „bacili“ na zadatke koji su bili pred njih postavljeni.

Tijekom cijele radionice učenici su vidno uživali i dobro se zabavljali. Vladala je veoma pozitivna atmosfera, a dobrih šala i zanimljivih konverzacija nije nedostajalo.

Bilo je tu raznih igrica na engleskome i talijanskome jeziku. Igrice poput pogađanja riječi na engleskome jeziku bez korištenja određenih unaprijed zadanih pojmova kao i pogađanja riječi na talijanskome jeziku pomoću unaprijed zadanih pojmova  -  najviše su se svidjele učenicima.

Cilj radionice bio je osvijestiti važnost poznavanja stranih jezika radi boljeg snalaženja pojedinca u stranome okruženju. Kroz cijelu radionicu poticao se rad u skupini jer se na taj način uz suradnju svih članova skupine brže ostvaruju odlični rezultati.

Radionica je dokazala da našim učenicima ni engleski ni talijanski nisu nikakva zagonetka.

Radionica je uspješno odrađena! Čestitke profesoricama i učenicima na sudjelovanju i organizaciji radionice!

Autor članka: Vedran Patajac