Tjedan mozga 2024.
Sportska radionica
Autor: Gordana Štrbac, 18. 3. 2024.

Smatrate li bavljenje sportom kao obavezu ili zabavu?

U današnje vrijeme, bavljenje fizičkom aktivnošću većini ljudi  predstavlja izlaz iz stresnih i naizgled nerješivih situacija.

U ponedjeljak, 11.ožujka 2024. godine u sklopu „Tjedna mozga“ održana je sportska radionica u dvorani naše škole.

Radionicu su organizirali profesori tjelesne i zdravstvene kulture: Melita Kolarec i Marin Ivanić.

Svrha radionice bila je osvijestiti učenike o važnosti bavljenja sportom i potaknuti ih na fizičke aktivnosti kao i da zamjene boravak na pametnim telefonima boravkom na svježem zraku.

Naime, preko sporta  ljudi razvijaju svoje ne samo psihomotorne, nego i socijalne sposobnosti te se uče nositi s porazima, stvaraju nova prijateljstva i usvajaju pravila ponašanja u sportskoj zajednici.

Za razliku od drugih radionica održanih u „Tjednu mozga“ , učenici na ovoj nisu bili primorani sjediti u školskim klupama već su dobrovoljno odabrali aktivnosti kojima će se baviti na radionici, to jest mogli su izabrati između odbojke i nogometa.

U veoma opuštenoj atmosferi, učenici su se najprije zagrijali, a onda prešli na igranje odbojke i nogometa. Na prvi pogled falilo im je motivacije da pokažu svoje odbojkaško umijeće i odbojkaške sposobnosti, no ubrzo nakon toga nastupa „glavna zvijezda“ radionice, najbitnija sporedna stvar na svijetu - nogomet. Bilo je jasno da je došlo do porasta energije i sportskog duha pa i same atmosfere.

Podijeljeni u 4 ekipe, učenici 3.d razreda međusobno su odigrali utakmice, a ekipa s najviše osvojenih bodova bila je pobjednik.

Svaka je ekipa odigrala 3 utakmice. Učenici su pokazali izuzetnu nogometnu zrelost i inteligenciju donošenjem ispravnih odluka na terenu, a bilo je tu i puno trke i atraktivnih poteza koje je bilo milina gledati.

Pokazali su veliku želju za pobjedom, borili se kao lavovi kako bi dali i ne primili gol. Zaista su ostavili zadnju kap znoja i srce na terenu i ono najbitnije, kroz cijelu utakmicu poštivali su svojeg protivnika.

Čestitke svim učenicima i profesorima na sudjelovanju i organizaciji radionice!

Autor članka: Vedran Patajac 3.b