« Svibanj 2024 »

Online radionica za mlade
Autor: Gordana Štrbac, 18. 10. 2022.

Online radionica za mlade, koju će umjetnica Katerina Duda održati 3.,4.,5.,6. i 7. siječnja 2023. od 11 do 13 sati  provodi se u okviru projekta “Čije je što?”Udruge 90–60–90/ Platforme za suvremenu umjetnost i namijenjena je mladima do 25 godina starosti.

Projekt se sastoji od niza besplatnih online radionica i diskusija s osam suvremenih likovnih umjetnika i jednim ciklusom dokumentarnog filma. Cilj projekta je približiti mladima diljem Hrvatske suvremenu društveno angažiranu i novomedijsku umjetnost kojom će im se probuditi kritička svijest za društvene teme kojima se bave umjetnici–voditelji radionica. Sve aktivnosti uključuju participativan pristup kako bi se mladima što bolje približile metode i teme konceptualne i novomedijske suvremene umjetnosti te unaprijedile njihove intelektualne i kreativne vještine.

Umjetnička praksa devet umjetnika–voditelja Siniše Labrovića, Vanje Babića, Tina Dožića, Luane Lojić, Katerine Duda, Mirjane Vodopija, Pauline Jazvić, Bojana Mrđenovića i Dine Pokrajac obilježena je radom u različitim medijima, no zajednička nit vodilja sviju jest društvena angažiranost i kritičnost.

Online edukacijski program u trajanju od listopada 2022. do veljače 2023. godine sastojat će se od niza diskusija i radionica umjetnika s mladima. One će se događati ili kao dio proizvodnje umjetničkog djela (gdje će sudionici biti aktivno uključeni u umjetnički rad te zajedno s umjetnikom proizvoditi dijelove tog rada) ili kao popratne diskusije i radionice uz izložbe na kojima će imati priliku upoznati umjetnost kroz ‘oči’ samog umjetnika. Na taj način će u intenzivnoj interakciji kroz verbalno ili likovno izražavanje imati priliku reflektirati na goruće društvene teme koje određeni rad interpretira.

Ciljana skupina ovog projekta su mladi do 25 godina diljem Hrvatske, s posebnim naglaskom na mlade u Kutini te južnoj Istri budući da dva umjetnička rada direktno propituju aktualne teme na ova dva područja. Stoga će tamošnji mladi biti direktno uključeni u razvoj i nastanak umjetničkih istraživanja koja prethode izradi ovih radova.

Mladi iz različitih dijelova Hrvatske su pozvani da sudjeluju i u svim ostalim aktivnostima kako bi im se pružila mogućnost da se virtualno upoznaju sa svojim vršnjacima te smanji njihov osjećaj socijalne isključenosti.

Prijavu, s naznačenim datumom sudjelovanja potrebno je poslati na adresu: galerija906090@gmail.com .

Za više informacija javite se na e–mail adresu: galerija906090@gmail.com / www.udruga906090.org

Priloženi dokumenti:
Katerina_Duda_opis_radionice.pdf (208.76 KB)