« Svibanj 2024 »

JOŠ JEDNO FINALE UČENIKA SREDNJE ŠKOLE ZVANE ČRNJE U PROJEKTU LEKTIRA NA MREŽI
Autor: Gordana Štrbac, 1. 4. 2021.

III. faza projekta Lektira na mreži je gotova. Nakon tri kruga vrednovanja čak dva rada učenika naše škole su u finalu.

Lektira i strip – likovna dimenzija klasika u digitalnom svijetu bila je tema III. faze. Učenici su, u razdoblju od 1. veljače do 7. ožujka sa svojim knjižničarima i nastavnicima hrvatskog jezika izrađivali stripove na temu jednog od djela u Projektu – Hamleta, Antigone i Životinjske farme. Zadatak je bio izraditi strip na jednom od tri književna predloška. Za izradu stripa koristili su alat Make Beliefs Comix.

Uratke učenika najprije su vrednovali mentori – knjižničari, potom javnost i, na kraju Prosudbeno povjerenstvo uzimajući u obzir kriterije: motivacija, ideja, cjelovitost, povezanost, jasnoća i slikovitost.

U ovoj su se fazi, svojom kreativnošću i domišljatošću, izuzetno istaknuli učenici Valentino Savić – Seifert, 2. a i Enida Pezerović, 2. b. Njihove je uratke prepoznalo i Povjerenstvo te ih je svrstalo među pet najboljih na nacionalnoj razini čime su izborili plasman u završnu, četvrtu fazu projekta Lektira na mreži. Veliku podršku pružale su im knjižničarka Gordana Radetić - Berić i profesorica hrvatskoga jezika Mirjana Ilić Budicin.

Očekuje nas četvrta, posljednja faza Projekta – Lektira i Twitter – sažetak (od 1. travnja do 16. svibnja). U ovoj se fazi rade završni uradci petnaestero najbolje vrednovanih skupina.

Naša je škola izvrsnim rezultatima izborila ukupno pet finala. Svi učenici koji su uključeni u Projekt sudjelovat će u finalnoj fazi.

Koliko su vješti u sažimanju svojih misli i cjelovitog djela čitat ćete na Twitteru.Zla kob, autor Valentino Savić - Seifert

Tajni sastanak Antigone i Izmene, autorica Enida Pezerović