Prijem gradonačelnika za najuspješnije učenike i mentore naše škole
Autor: Dražen Domitrović, 14. 6. 2016.

Dogradonačelnik Marino Budicin i pročelnica za društvene djelatnosti Edita Sošić Blažević u petak 3. lipnja u gradskoj vijećnici upriličili su tradicionalni prijem za najuspješnije učenike i njihove mentore iz naše škole. Prijemu su prisustvovali  srednjoškolci koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima iz znanja, struke i sporta.

Prvo mjesto na županijskom natjecanju plivača pripalo je Mariju Banu, Vedranu Kovačeviću, Silviju Albertu Poropatu, Duji Mariću, Filipu Komšiću, Marku Stupinu, Toniju Šterbiću, Luki Triski, Randiju Žužiću i Anteu Lakoviću.

Odbojkaši su bili još uspješniji. Na županijskom i državnom turniru bili su prvaci i ponovo po treći puta se plasirali za međunarodno natjecanje mladih koje će se održati u Beogradu. Taj uspjeh postigli su Marko Ilić, Domagoj Matošević, Stjepan Mostahinić, Luka Jan Pamić, Anthony Poropat, Toni Šetić, Mario Lopandić, Roko Poropat, Fabian Guljaš, Maurizio Ivetić, Adrian Janjiš i Damjan Honović.

Za rezultate postignute na županijskom natjecanju iz pojedinih predmeta pohvaljeni su Tara Ister Šverko, Matteo Škrinjar, Ivan Radetić, Matea Rabar i Matija Marić. Adi Tufek je osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika, dok je Rita Rumboldt bila druga na državnom natjecanju iz poznavanja engleskog jezika. Najbolji u Hrvatskoj u natjecanju iz talijanskog jezika je Toni Šterbić, dok je Marija Kosić osvojila prvo mjesto na državnom natjecanju iz astronomije.
Pridružujemo se pohvalama i čestitkama za ove izvanredne rezultate naših srednjoškolaca.