Srednja škola Zvane Črnje Rovinj

Meteorološka postaja: detaljnije

Anketa
Koliko dnevno provodite vremena za računalom ili koristeći mobilne aplikacije za zabavu?

« Kolovoz 2020 »

Ispis statistike od 4. 9. 2010.

Slikovni rezultat za pou rovinj

Škola ambasador Europskog parlamenta

ŠKOLA AMBASADOR EUROPSKOG PARLAMENTA

U školskoj godini 2018./2019. naša se škola priključila programu Škola ambasador europskog parlamenta.

Program se provodi od školske godine 2016./2017. u svim državama članicama Europske unije. Cilj programa je raditi na podizanju razine informiranosti mladih o Europskoj uniji,  svijesti o zajedničkim europskim vrijednostima i aktivnom građanstvu.

Program funkcionira na način da nastavnik mentor ima ulogu ambasadora seniora Europskog parlamenta, a učenici uključeni u aktivnosti postaju mlađi ambasadori.

Škola može steći status škole ambasadora Europskog parlamenta organizirajući različite aktivnosti, provodeći ih u nekoliko modula u suradnji s uredom Europskog parlamenta u Zagrebu.

Aktivnosti u školi tijekom školske godine 2018./2019.:

• postavili smo EU info punkt kao informacijsku točku o europskom parlamentu u školi
  • kreirali različite materijale na temu Europske unije i Europskog parlamenta
  • organizirali predavanja i radionice za učenike
  • trudili se informirati i izvještavati o novostima
  • uključili se u prednatjecanje programa Euroscola
  • sudjelovali na skupu mladih u Zagrebu ovajputglasam.eu u sklopu obilježavanja Europskog tjedna
  • organizirali panel raspravu s europarlamentarcem gospodinom Ivanom Jakovčićem

Najveći naglasak  bio je na izborima za europski parlament.

U rujnu 2019. stekli smo Status škole ambasadora Europskog parlamenta za školsku godinu 2018./2019. Bodovanje uspješnosti škola i evaluaciju programa „Škola ambasador Europskog parlamenta“ proveo je Forum za slobodu odgoja.

Ove školske godine nastavljamo aktivnosti vezane uz Projekt.

Uređujemo dodatno EU info punkt i novi pano na kojem ćemo mijenjati i dodavati aktivnosti i aktualnosti iz EP.

Planiramo nove aktivnosti i događanja za Dan Europe. (javni govori na temu vezanu uz Europsku uniju)

Naglasak stavljamo na Predsjedanje Hrvatske Vijećem EU, analizi Brexita i ostalih tema vezanih uz naše predsjedanje.