Dan otvorenih vrata rovinjske policije
Autor: Gordana Štrbac, 18. 10. 2019.

Policijska postaja Rovinj je 17. rujna 2019. godine obilježila Dan policije i svog zaštitnika svetog Mihovila. Na gradskom Trgu maršala Tita organizirano je prigodno druženje s građanima – Dan otvorenih vrata.

Učenici 3.d razreda vođeni profesorima Domitrović Draženom i Šverko Lovrom su imali prilike upoznati se sa radom interventne jedinice policije, pomorske policije, prometne policije, kriminalističke policije i protueksplozijskog odjela. Na info punktovima je bila izložena oprema koju policijski službenici koriste u svakodnevnom radu, tako da su učenici imali priliku na punktu interventne jedinice policije razgledati oružje koje policija koristi, pomorska policija izložila je zaštićene vrste, a prometna policija opremu koju koristi u svakodnevnom radu te za obavljanje očevida prometnih nesreća. Na punktu kriminalističke policije posjetiteljima je prezentirana oprema koju koristi kriminalistička tehnika. Preventivci iz Odjela prevencije upoznali su posjetitelje s projektima koje provode te su učenicima dali korisne informacije kako zaštititi sebe i svoju imovinu ili kako sigurno koristiti Internet. Posebnu pažnju učenika privukao policijski motocikl te strpljivi motorist koji je svakom, od znatiželjne djece pa i do starijih posjetitelja, pomogao sjesti na službeni motocikl kao i policijska "marica" koja je bila najdraži eksponat učenika 3.d razreda. U društvu policajaca bio je i službeni pas Dixa, obučen za pronalazak eksploziva, koji je nezainteresirano promatrao posjetitelje.