Profesori i učenici naše škole na Erasmus+ projektu SWIM (Strengths and Weaknesses In the Media) u Bugarskoj
Autor: Dražen Domitrović, 13. 5. 2019.

Od 7. do 13. travnja 2019. s profesoricama Erikom Folo i Irenom Hrkač boravili smo u Dobrichu, bugarskom gradu koji je bio domaćin projektnog tjedna u sklopu Erasmus+ projekta SWIM (Strengths and Weaknesses In the Media).

Osim nas „sedmero veličanstvenih“ (učenica 3.b razreda: Kristine Bošnjak, Lucije Ćorković, Rendy Grubić, Nikoline Laginja i Nine Poropat te učenika 3.d razreda Mateja Dugandžića) u projektu su još sudjelovali i učenici iz Mađarske, Njemačke, Bugarske i sa Islanda. Aktivnosti kojima smo se bavili vezane su za medije i medijsku pismenost, radio, televiziju, pisanje reportaža te kako biti dobar novinar, kako snimiti radio emisiju i još puno toga. Pjevali smo i igrali ige upoznavanja, učili bugarske tradicionalne plesove, kušali njihove kulinarske delicije.

Osim grada Dobricha, u kojem smo boravili cijeli tjedan, imali smo prilike vidjeti rt Kaliakra, posjetiti izletište i ljetovalište Balchik s dvorcem u kojem je živjela unuka kraljice Viktorije, okružen prekrasnim cvjetnim vrtovima. Posjetili smo i grad Varnu koji je smještena na Crnom moru i važi kao bugarski turistički biser. Da su temperature bile više, sigurno bismo i zaplivali, ovako smo se zadovoljili samo točanjem nogu : )

Ovo putovanje kao i smještaj u bugarskim obiteljima obogatilo nas je višestruko. Naučili smo i vidjeli puno, boravili na divnim mjestima, upoznali nove običaje i kulturu, a što nam je najvrjednije sklopili smo nova prijateljstva i stekli prijatelje.

Zato se veselimo sljedećem susretu s novim sudionicima projekta koji dolaze k nama u Rovinj već u rujnu.