Naši programeri 1. u Istri
Autor: Dražen Domitrović, 21. 3. 2019.

Učenici 3. i 4. razreda tehničara za računalstvo osvojili su 1. i 3. mjesto na županijskom natjecanju iz programiranja, kategorija Razvoj softvera.

Infokup je natjecanje pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog saveza informatičara.

Prvo mjesto su osvojili Patrik Goleš, Filip Milohanović i Davor Žufić sa svojom The Time Sentence, 3D multiplayer igrom napravljenom u razvojnom sučelju Unity. Svi dijelovi igre su ručno dizajnirani i napravljeni pomoću alata Blender, GIMP, Audacity i isprogramirani u Microsoft Visual Studio s C# programskim jezikom. Mentor je Dražen Domitrović, prof.

Treće mjesto su osvojili Vid Barbaro, Patrik Slade i Christian Kovač sa svojom FocalHub, Android aplikacijom čija je glavna svrha lakše i organiziranije učenje te samo snalaženje u školi. FocalHub omogućuje učenicima i profesorima pružanje rasporeda sati na inovativniji način, kao i instrukcijske videozapise za razne predmetne cjeline, liste fakulteta s informacijama i izradama rang listi te stvaranje bilješki za učenje. Mentor je Dražen Domitrović, prof.

Oba projekta i njihove opširne dokumentacije i prezentacije napravljene su na dodatnoj nastavi programiranja. Zahvaljujemo ravnateljici koja nam je omogućila dodatnu nastavu i svu potrebnu opremu.

Potaknuti kreativnost kod učenika je jako važno za stvaranje novih vrijednosti. Plan je i dalje razvijati ideje i poticati nove učenike na šire razmišljanje. Cilj je objaviti projekte na popularnim stranicama kao što su: GameJolt, GooglePlay, MIT i druge. Također smo otvoreni za suradnju s tvrtkama, kaže mentor Dražen Domitrović.

"Ako se planirate baviti izradom igara ili aplikacija, budite spremni na odricanje zbog vremena uloženog u programiranje, na napor zbog same zahtijevnosti izrade, ali na kraju i zabavu", kažu kreatori The Time Sentencea.

"Naučili smo puno iz razvoja naše aplikacije i novim generacijama preporučujemo da što prije krenu programirati", stav je programera FocalHuba.

Kratki zvučni videozapis možete vidjeti klikom na logo ispod.