« Ožujak 2024 »

10. Weekend Media Festival
Autor: Dražen Domitrović, 2. 10. 2017.

Već desetu godinu zaredom u staroj rovinjskoj tvornici duhana održan je Weekend Media Festival. 4 dana inovacija, kreativnosti, zanimljivih prezentacija, predavanja i radionica te naravno druženja i zabave. 10. obljetnica WMF-a nikoga nije ostavila ravnodušnim. Na ovom događanju sudjelovalo je preko 4000 sudionika, 550 novinara te više od 120 stranih inovatora i predavača.

Mi smo i ove godine imali iznimnu čast, zahvaljujući prof. Silvi Pokrajac i prof. Sandri Kranjčić, biti sudionici najvećeg regionalnog skupa komunikacijske i inovacijske industrije.

Po dolasku najprije smo poslušali predavanje norveških inovatora Onny Eikhaug i Jamie Brookera.  Onny E. nam je predstavila inkluzivni dizajn. Objasnila nam je kako dizajn nije samo estetika. Inkluzivni dizajn se temelji na razumijevanju svake osobe koja može koristiti nečije proizvode i usluge, ali i na stvaranju rješenja koja udovoljavaju svim njihovim potrebama i željama. Inkluzivan dizajn je strategija za stvaranje boljeg svijeta te alat za inovaciju u poslovanju.  Nakon Onny na inovativan i zabavan način predstavio nam se Jamie Brooker, jedan je od osnivača norveškog start up-a i edukacijskog branda Kahoot!. Zadatak Kahoota! je poboljšavanje obrazovanja na svjetskoj razini. Upravo je Kahoot! usvojio tehnike inkluzivnog dizajna te je nezainteresiranim učenicima iz zadnjih klupa pomogao doći do prvih klupa. Za vrijeme predavanja imali smo priliku igrati Kahoot! igricu. Mobitelima smo se spojili na Internet, ukucali kod i igra je počela. Kroz pitanja na koje smo mi odgovarali (preko mobitela) vodio nas je Jamie te pomoću njih objasnio kako je sama obrazovna igrica nastala. Naravno, igralo se za nagradu. Kako smo zorno pratili predavanje te nam je ono bilo vrlo zanimljivo, osvojiti nagradu, bilo je vrlo lako. Tako je naš maturant Antonio predavanje napustio sa norveškom čokoladom.  Svakako se nadamo da ćemo ovu inovativnu i zabavnu metodu učenja primjenjivati i tokom nastave. Nakon predavanja uslijedilo je slobodno vrijeme. Vrlo smo se brzo izgubili u svijetu inovacija, zabave i kreativnosti.

Weekend Media Festival mjesto je gdje će svatko pronaći nešto za sebe.