« Ožujak 2024 »

Naši učenici osvojili su 1., 2. i 3. mjesto na županijskom natjecanju iz informatike u kategoriji "Razvoj softvera"
Autor: Dražen Domitrović, 22. 2. 2017.

Na županijskom natjecanju iz informatike održanom 10.2.2017. godine u Labinu naši učenici Anto Pavić, Erik Vaš i Lucian Tin Udovičić osvojili su 1., 2. i 3. mjesto u kategoriji Razvoj softvera (mentor Dražen Domitrović, struč.spec.). Priloženi su opisi i video Android aplikacija koje su napravili. Odlični su bili i učenici Edin Velić i Mateo Mofardin u kategoriji Algoritmi pod vodstvom mentorice Jelene Svilar, prof. čije slike možete vidjeti u nastavku. Čestitamo učenicima i mentorima na rezultatima i uloženom trudu!

Shred Master je Android mobilna aplikacija koja služi kao savjetnik pri vježbanju i prehrani. Pomaže nam u postizanju boljih sportskih rezultata i zdravijem životu. Korisnik može birati razne skupine vježbi i vidjeti kako se izvode. Aplikacija izgleda vrlo jednostavno te laka je za korištenje. Uz svaku vježbu i objašnjenje dodane su i slike kako bi se korisniku lakše predočilo izvođenje vježbe i vizualiziranje. Aplikacija ima još funkcija poput izračuna indeksa tjelesne mase, gotovih treninga pomoću kojih možete organizirati vaš vlastiti program te opcija za prehranu koja vam pokazuje koja je jela najbolje konzumirati za određeni obrok.

Rovinj Quiz je aplikacija koja radi na principu memory kviza, a osmišljena je za učenje kroz zabavu na svima pristupačan način na Android i IOS mobilnim uređajima. Kroz nju korisnici mogu upoznati jedinstvene prizore iz grada Rovinja, ali i podsjetiti se njihovih naziva. Jednostavno korisničko sučelje izrađeno od samo nekoliko gumbova čini aplikaciju vrlo jednostavnom za korištenje, a uz to responzivni elementi će se automatski prilagoditi veličini zaslona svakog uređaja. Ovaj kviz pruža korisniku mogućnost upoznavanja Rovinja kroz jedinstvene prizore iz samog grada. Cilj je sve zadane slike povezati s odgovarajućim objašnjenjem. Objašnjenja su razumljiva i na neki način duhovita. Prije početka same igre korisnik može odabrati težinu koja određuje koliko će slika biti potrebno povezati sa objašnjenjem. Cjelokupna zabava koja proizlazi iz ove aplikacije popraćena je pozadinskom glazbom.

Pocket Graf je Android aplikacija koja može grafički prikazati više matematičkih funkcija istovremeno. Ima kalkulator uz kojeg se može koristiti jedna varijabla čiju veličinu korisnik mijenja. Isto tako, ima liste koje se mogu uređivati, dodavati kategorije, podkategorije i njihov sadržaj te izbornik u kojem se mogu dodavati i izračunati formule koje korisnik može stvoriti. Uz te formule mogu se koristiti varijable po izboru korisnika s proizvoljnim imenom i veličinom. Sučelje je dizajnirano kako bi se što jednostavnije moglo doći do rješenja, interaktivni i intuitivni dizajn, minimalističkog izgleda, nudi mnogo alata koje ostale aplikacije nemaju. Sve formule i funkcije sprema u bazu.