« Ožujak 2024 »

CARNet-ova CUC konferencija 9.-11.11. Rovinj
Autor: Jelena Svilar, 16. 11. 2016.

9. studenoga 2016. godine u hotelima Lone i Eden u Rovinju održala se 18. CARNetova korisnička konferencija CUC 2016. Pod naslovom “Programirajmo svoju budućnost. Pprogram je kroz tri dana održavanja konferencije za skoro 1000 prijavljenih sudionika donio dva pozvana predavanja, više od 30 radionica, 70 interaktivnih prezentacija, brojne radove i demonstracije te predstavljanja CARNeta, njegovih partnera i sponzora.

Konferenciji su prisustvovali i profesori naše škole, Snježana Štefanić Hoefel, Dražen Domitrović i Jelena Svilar.

Konferencija je započela u 9:30 sati prezentacijom projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i primjerima dobre prakse vezanim uz projekt. Paralelno se održavaju i četiri radionice, serija interaktivnih izlaganja i sys.trek predavanja u hotelu Eden.

Tijekom dana održalo se i pet izvrsnih i raznolikih sesija interaktivnih izlaganja, dvije sesije radova među kojima su i oni koji konkuriraju za najbolji rad konferencije te radionicu Norveških kolega “iLike, a Tool to Influence and Measure”.

Na svečanom otvaranju konferencije u 17 sati moglo se pratiti i prvo pozvano predavanje konferencije na temu “Technology challenges for 21st century education” g. Bradley Tippa iz Microsoftovog World Wide Education Industry Group.

Tijekom dana sudionici konferencije mogli su pratiti predavanja iz segmenta e-Škola – predstavljanje okvira za digitalnu zrelost škola i digitalne kompetencije te prezentaciju znanstvenog istraživanja učinaka provedbe pilot projekta e-Škole.

Poslijepodne je održano predavanje na temu STEM edukacija i koliko rano s njima početi, pozvanog predavača Korada Korlevića iz Astronomskog društva Višnjan. Potrebu za pojačanjem tog segmenta edukacije više nitko ne dovodi u pitanje, sada se raspravlja o sljedećim nedoumicama: “Koliko rano započeti ?”, “Koji model koristiti?”.

Pored svega navedenog CUC nudi još i mogućnost izbora zanimljivih prezentacija radova i interaktivnih izlaganja u svim terminima rasporeda te sys.trek predavanja i sys.trek radionice u hotelu Eden.

Dan završava Blic testom provjere znanja učenika  koji pohađaju CUC, a koji su se prethodno prijavili za kviz.

Izravan prijenos predavanja sva tri dana konferencije bio je dostupan na adresi https://meduza.carnet.hr/, a konferencija se mogla možete pratiti i na Facebook stranici konferencije te na Twitteru pod oznakom #CARNetCUC.

Treći dan konferencije u dva jutarnja termina donosi 11 radionica, 12 interaktivnih izlaganja i 4 prezentacije radova. Istovremeno se održavaju i zanimljiva sys.trek predavanja u hotelu Eden.

Tijekom cijelog dana održavaju se i radionice za sudionike konferencije povezane s pilot projektom e-Škole. e-Škole STEM nastavnici tako mogu pratiti radionice pod nazivom Okvir za digitalne kompetencije i Zajednica praktičara, a e-Škole ravnatelji radionicu Strateško planiranje i upravljanje za digitalno zrele škole.

Na svečanom zatvaranju konferencije očekuje nas i panel diskusija na temu “Programirajmo svoju budućnost – kako će izgledati učenici, nastavnici, škola i učenje u budućnosti?” u kojoj sudjeluju Korado Korlević iz Astronomskog društva Višnjan, Tena Šojer iz tvrtke DECODE i Saša Mladenović s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Panel moderira Branka Vuk iz CARNeta.

Konferencija završava dodjelom nekoliko vrijednih konferencijskih nagrada – za najbolji rad, najrevnijeg sudionika (Velika matura), Pohvalu nastavničkog vijeća (za ispunjavanje ankete) te dobitnike nagradnog natječaja Pravi Kalibar za znanje, gdje smo ocjenjivali najbolji izrađeni digitalni nastavni materijal koji su izradili sami nastavnici.