« Ožujak 2024 »

Što se krije iza riječi OBST?
Autor: Jelena Svilar, 26. 4. 2016.

Ove godine naša škola sudjelovala je u programu mobilnosti za mlade Erazmus plus, čija se  tema krije u akronimu OBST, odnosno, overcoming and breaking stereotypes. Naši su učenici, u suradnji s profesorima, osmislili različite radionice kojima su pokušali navesti mlade ljude na kritičko razmišljanje, kreativnost, druženje i razmjenu ideja.

Što se krije iza riječi OBST?

Tako su, u periodu od 10. do 16. travnja, učenici  iz Njemačke, Poljske, Italije i Španjolske imali priliku osmisliti i grafički dizajnirati letke, podijeliti svoja iskustva u interaktivnoj prezentaciji i pogledati kratku predstavu.

Predstavom "Cool biti ili ne biti", izvođenom na engleskom jeziku, glumci, naši učenici trećih i četvrtih razreda, osudili su ismijavanje vršnjaka na temelju fizičkog izgleda i socijalnih sposobnosti, a onda, u suradnji s gostima  izmijenili  tijek predstave kako bi ona ipak imala sretan završetak. Uvod u predstavu bila je prezentacija, pod vodstvom članova debatnog kluba, kojoj su glavne teme bile predrasude i stereotipi. Zadnjeg dana službenog dijela razmjene odabran je najbolji letak koji možete pogledati na službenim stranicama projekta, baš kao i sve ostale aktivnosti.

Osim radionica, vesela družina od tridesetak učenika imala je priliku upoznati se s ljepotama Istre i Rovinja. Za vrijeme svog boravka posjetili su Poreč, Pulu, Fažanu i Nacionalni park Brijuni te se provozali  u batanama.  Iako se druženje  završilo u petak ugodnom večerom i ceremonijom zatvaranja, prijateljstva stečena i dalje ostaju, kao i cilj svih sudionika - svladavanje i razbijanje predrasuda.

Tara Ister Šverko, 4.a